Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych Master of Business Administration zorganizowanych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów wraz z University of Strathclyde z Glasgow.

W latach 1994 do 2000 związany z Toruńskimi Piwnicami Win Vinpol przechodząc drogę od Menedżera Importu i Eksportu, kończąc jako Członek Rady Nadzorczej. Od 1999 roku współtwórca i Prezes Zarządu grupy kapitałowej Trias S.A. w skład której wchodzą między innymi spółki Trias AVI, VES, DIGISERVICE, Azoty Arena Operator i CWK Operator oraz Trias International w USA.

Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Torunia w kategorii przedsiębiorczości za rok 2003, a w roku następnym, w konkursie o Laur Businessmana, organizowanym przez redakcję miesięcznika Businessman Magazine oraz firmę audytorsko-doradczą PricewaterhouseCoopers – nominowany do grona pięciu najlepszych przedsiębiorców w kraju.

Pełni szereg funkcji społecznych jak chociażby praca w Radzie Fundacji Przyjaciół Planetarium i Muzeum Mikołaja Kopernika prowadzącej Planetarium w Toruniu, jest też Prezesem Zarządu Sekcji Nośników Audiowizualnych w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wiceprezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Infrastruktury Sportu. Ponadto jest współzałożycielem i Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60MLN.PL.