Waldemar jest menedżerem wyższego szczebla z bogatym doświadczeniem w zakresie finansów korporacyjnych, fuzji i przejęć, nieruchomości i private equity. Obecnie pełni funkcję właściciela i prezesa Transworld Business Advisors of Ontario, wiodącej firmy specjalizującej się w pośrednictwie biznesowym i doradztwie w zakresie fuzji i przejęć dla firm z głównych i średnich segmentów rynku w różnych branżach. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu zawodowemu Waldemar jest zaangażowany w pomaganie firmom w rozwoju poprzez przejęcia, a właścicielom firm w osiąganiu celów związanych z wyjściem z inwestycji. 


W trakcie swojej kariery Waldemar brał udział w transakcjach przekraczających 2 miliardy dolarów, obejmujących finansowanie, pierwsze oferty publiczne (IPO), zbycia oraz fuzje i przejęcia. Był również członkiem zespołu kierowniczego wyższego szczebla w jednej z największych firm z branży nieruchomości notowanych na giełdzie w Toronto (TSX) oraz zespołu wykonawczego firmy inwestycyjnej. 

Waldemar jest również byłym prezesem Kanadyjsko-Polskiej Izby Handlowej, a obecnie zasiada w jej radzie dyrektorów.


Wykształcenie Waldemara Halka obejmuje posiadanie tytułów CPA, CA i CPA (Illinois), a także zdobycie tytułów MBA dwóch renomowanych instytucji, Kellogg (Northwestern University) i Schulich (York University). Kwalifikacje te podkreślają jego doświadczenie w finansach i biznesie, czyniąc go bardzo cennym zasobem w dziedzinie finansów korporacyjnych, pośrednictwa biznesowego, fuzji i przejęć oraz inwestycji w nieruchomości.