Stephen Eisele jest menedżerem lotniczym z ponad 19-letnim doświadczeniem, pracującym głównie jako lider biznesowy i strategiczny w start-upach lotniczych. Obecnie zasiada w zarządzie SatRev, polskiego producenta małych satelitów, a także pełni funkcję prezesa i CRO w Lonestar, firmie świadczącej usługi w zakresie danych, opracowującej rozwiązania w zakresie przechowywania danych i bezpieczeństwa na orbitach księżycowych. Ostatnio Eisele pełnił funkcję wiceprezesa ds. biznesowych w Virgin Orbit LLC od momentu założenia Virgin Orbit w 2017 roku. W tym czasie Eisele był odpowiedzialny za kierowanie całą sprzedażą i strategiami związanymi z komercyjnymi i międzynarodowymi działaniami biznesowymi oraz współpracą ze społecznością małych satelitów cywilnych, komercyjnych i "New Space". Opracował listę manifestów startowych o wartości ponad 2,1 miliarda dolarów i był odpowiedzialny za rozwój nowych źródeł przychodów, w tym sieci portów kosmicznych, misji kosmicznych, rozwiązań w zakresie danych i rozwijających się międzynarodowych sektorów wzrostu.


Przed dołączeniem do Virgin Orbit, Eisele pracował jako starszy dyrektor ds. rozwoju biznesu w Surrey Satellite Technology US i UK (SSTL), wiodącym producencie małych satelitów, gdzie pomagał kierować możliwościami rozwoju biznesu SSTL poprzez strategiczne partnerstwa, w tym misje NASA. Eisele pełnił również funkcję wiceprezesa Space Services Inc, komercyjnego holdingu kosmicznego i firmy inwestycyjnej, gdzie zarządzał wielomilionowymi firmami i start-upami oraz nadzorował 14 suborbitalnych startów ze Spaceport America w Nowym Meksyku. Ponadto Eisele był szefem sprzedaży i marketingu w Excalibur Almaz (EA), międzynarodowej firmie zajmującej się turystyką kosmiczną i eksploracją kosmosu oraz dyrektorem marketingu w X PRIZE Foundation's Northrop Grumman Lunar Lander Challenge, a także Google Lunar X PRIZE. Wspierał także liczne start-upy z branży filmowej i modowej.

Stephen posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie studiów międzynarodowych na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa oraz tytuł Master of Arts w dziedzinie ekonomii międzynarodowej i studiów strategicznych w Szkole Zaawansowanych Studiów Międzynarodowych Johnsa Hopkinsa (SAIS). Posiada również certyfikat magistra Międzynarodowego Uniwersytetu Kosmicznego w dziedzinie biznesu kosmicznego. Jest częstym gościnnym wykładowcą na konferencjach kosmicznych na całym świecie i na uniwersytetach.