Photo representing the subject of the blog
Polonijny Kongres 60 Milionów w Miami

Most Popular Posts

Share

Kongres 60 Milionów - forum łączące Polaków z kraju i z zagranicy po raz kolejny odbyło się w Miami. 11. edycja tego międzynarodowego wydarzenia zgromadziła ludzi biznesu, polityki i działaczy społecznych. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, Stały Przedstawiciel RP przy ONZ w Nowym Jorku ambasador Krzysztof Szczerski, Prezes LOT Rafał Milczarski i CEO InPost Rafał Brzoska.

11. edycja Kongresu 60 Milionów zgromadziła wyjątkowo wysoką liczbę uczestników, a wśród prelegentów można było spotkać liderów politycznych i biznesowych związanych z Polską. W Miami rozmowy skoncentrowane były wokół zagadnień dyplomatycznych, biznesowych, możliwościach inwestycyjnych, rozwoju technologii, działalności społecznej i charytatywnej. Osobne panele poświęcono dynamicznie rozwijającym się rynkom kryptowalut i konopii.

 

Stworzenie platformy do dialogu, współpracy i wymiany doświadczeń jest głównym celem tego cyklicznego wydarzenia. “W duchu kooperacji, solidarności i wspólnych, demokratycznych wartości chcemy budować pokojową przyszłość naszego kraju i współpracować z partnerami na świecie.”- powiedział Kamil Szymański - Co-founder and CEO - 60 Million Congress.

 

“To jest kongres ludzi sukcesu. Jeżeli ktoś tu przyjechał, to znaczy, że ma poczucie własnego sukcesu i chce się nim dzielić. Dobrze widzieć, że Polacy na świecie są ludźmi sukcesu” - stwierdził ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski. Wartość współpracy  w globalnej gospodarce cyfrowej była motywem przewodnim w trakcie wszystkich paneli dyskusyjnych.

 

O tym, że sieciowanie środowisk biznesowych przynosi wymierne efekty mówił także Zbigniew Klonowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu - “Znam firmy, które dzięki zaufaniu i relacjom zbudowanym w trakcie naszego wydarzenia przetrwały trudny pandemiczny czas, zmieniając formułę swojego funkcjonowania i rozwijając swoją działalność na rynku amerykańskim.”

 

Kongres 60 Milionów to globalny zjazd Polonii, który ma na celu integrację środowisk biznesowych w kraju i za granicą. Nazwa Kongresu symbolicznie nawiązuje do 40 milionów rodaków mieszkających w Polsce i 20 milionowej społeczności polonijnej na całym świecie. Pierwszy Kongres 60 Milionów odbył się w 2018 roku właśnie w Miami, a kolejne edycje gościły m.in. w Berlinie, Rzeszowie,  Londynie, Buffalo czy Nowym Jorku. Następne spotkanie odbędzie się w Chicago.

Sheldon Lee

Cambrian explosion hearts of the stars prime number tingling of the spine shores of the cosmic ocean decipherment. Inconspicuous motes of rock and gas take root and flourish dream of the mind's eye rich in mystery with pretty stories for which there's little good evidence gathered by gravity.