Misja Kongresu

Misją Kongresu 60 Milionów jest stworzenie międzynarodowej platformy do wymiany pomysłów, inicjowania dyskusji oraz oferowania rozwiązań, które doprowadzą do nawiązywania i rozwoju relacji biznesowych i społecznych w ramach sieci międzynarodowych kontaktów, jednej z największych diaspor na świecie - sześćdziesięciomilionowej społeczności Polaków, przedstawicieli Polonii mieszkających w różnych miejscach na świecie oraz przedsiębiorców zagranicznych, inwestujących i rozwijających biznesy w Polsce.

Komitet Organizacyjny

Zbigniew Klonowski

Współzałożyciel i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów.

więcej

Kamil Szymański

Współzałożyciel i członek Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów.

więcej

Gregory Fryc

Współzałożyciel i członek Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów.

więcej

Miasta
Gospodarze

Pierwsza edycja Kongresu 60 Milionów odbyła się w 2018 roku i okazała się ogromnym sukcesem. Od tego momentu zorganizowaliśmy łącznie 14 edycji Kongresu, m.in. w Miami, Nowym Jorku, Buffalo, Londynie, Berlinie, Gdańsku i Rzeszowie. Ponadto za nami również kilkanaście wydarzeń online, które miały miejsce głównie w czasie pandemii. Ostatni Kongres odbył się w lipcu 2023 w Rzeszowie i zgromadził kilkuset uczestników.

Historia Kongresu

2018 r. 

Zawiązanie się idei Kongresu 60 Milionów - Globalnego Zjazdu Polonii oraz Komitetu Organizacyjnego.

Zostały zrealizowane pierwsze edcje Kongresu 60 Milionów:

 • 9-10 lutego, Miami, USA
 • 21 lipca, Buffalo, USA
 • 29-31 sierpnia, Rzeszów, Polska

 

2019 r. 

Koncepcja wydarzenia sieciującego Polonię z całego Świata, zaczyna zdobywać, co raz większe grono, zaangażowanych uczestników.

 

Kolejne edycje Kongresu zrealizowane w tym roku:

 • 7-10 lutego, Miami, USA
 • 30 kwietnia - 1 maja,  Londyn, Wielka Brytania
 • 13-15 czerwca, Berlin, Niemcy
 • 18-21 lipca, Buffalo, USA
 • 28-30 sierpnia, Rzeszów, Polska
 • 2-6 października, Nowy Jork, USA

Tego roku odbyła się również wyjątkowa edycja pn.:
​​​​​​​"60 Million Christmas Sum Up":

 • 6 grudnia, "Złota 44", Warszawa, Polska
2020 - 2021 

Edycje stacjonarne:

 • 23-25 stycznia 2020, Miami, USA

 

Trudny czas światowej pandemii COVID-19 dotknął także nasze przedsięwzięcie. W tym trudnym okresie chcąc stanąć na wysokości zadania i utrzymać kontakt ze zbudowaną w poprzednich latach społecznością, rozpoczęliśmy produkcję wydarzeń online.

Powstały nowe formaty wirtualne:

 • Halo! Hiszpania/ USA/ Wielka Brytania/ Australia/ Ukraina/ Portugalia/ Niemcy
 • 60 Million People Online (4 edycje)
 • 60 Million Economy Online (3 edycje)
 • Spektakle Teatralne online (2 edycje)

Współraca z "Kongresem 590",  zaowocowała ścieżką tematyczną poświęconą budującej się społeczności Kongresu 60 Milionów, w ramach której dołączylismy do tego wydarzenia w 2021r., z plejadą ekspertów, przedsiębiorców, ludzi sukcesu, Polaków z całego świata. 

2022 r. 

Nowa, popandemiczna odsłona Świata, nie zmieniła obranego kursu, wymusiła jednak zmianę podejścia. Komitet Organizacyjny Kongresu 60 Milionów podjął decyzję organizacji 2 edycji wydarzenia i rozpoczęciu prac nad utrzymaniem relacji biznesowych uczestników, pomiędzy wydarzeniami. Efekty zmian unaocznią się już końcem 2023 roku.

 

Edycje stacjonarne:

 • 10-12 lutego, Miami, USA
 • 18-20 sierpnia, Gdańsk, Polska
2023 r. 

Rok 2023, to rok w którym nowa jakość zaczyna nabierać rozpędu. Pod koniec roku, kończą się prace w zakresie stworzenia globalnej platformy sieciującej Polonię z każdego zakądka Świata. Rejestracja do platformy ruszyła wraz z rejestracją na Kongres 60 Milionów Miami 2024 - w październiku 2023 roku.

 

Edycje stacjonarne:

 • 9-12 lutego, Miami, USA
 • 13-15 lipca, Rzeszów, Polska 

Kongres 60 Milionów to:

Międzynarodowa Platforma Wymiany Myśli 

Kongres 60 Milionów to unikalna okazja do uczestniczenia w międzynarodowej platformie wymiany pomysłów i inicjowania dyskusji, która sprzyja rozwojowi relacji biznesowych i społecznych na globalnym poziomie​​.

Spotkania z Wybitnymi Prelegentami

Uczestnictwo w Kongresie to szansa na osobiste spotkanie i słuchanie wybitnych prelegentów z całego świata, co może przynieść nowe perspektywy i inspiracje dla Twojego biznesu​​.

Budowanie Międzynarodowej Sieci Kontaktów

Kongres oferuje doskonałą okazję do budowania i rozszerzania sieci kontaktów biznesowych, co jest kluczowe dla globalnego rozwoju firmy​​.

Członkostwo w Globalnym Networku 

Bycie częścią networku 60 Milionów Polaków to możliwość nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych oraz dostęp do unikalnej wiedzy i doświadczeń​​.

Spotkania Branżowe i Biznesowe

Udział w kongresie umożliwia uczestniczenie w specjalistycznych spotkaniach branżowych, prezentacjach ofert firm i wymianie doświadczeń.

Sesje 1:1 i Business Matchmaking

Możliwość indywidualnych spotkań biznesowych i szybkiego nawiązywania kontaktów z potencjalnymi partnerami i klientami​​, z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi.

Współpraca z Startupami i Inwestorami

Kongres to okazja do poznania innowacyjnych startupów i nawiązania kontaktów z inwestorami, co może otworzyć nowe możliwości biznesowe​​.

Networking

Kongres stanowi platformę do nawiązywania cennych kontaktów biznesowych, co jest kluczowe w budowaniu trwałych relacji biznesowych​​.

Rozwijanie Globalnej Perspektywy Biznesowej

Udział w Kongresie 60 Milionów pozwala na zdobycie wiedzy o globalnych trendach i możliwościach, co jest niezbędne w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu.

Kongres 60 Milionów w liczbach

Nazwa Kongresu odzwierciedla ogólną liczbę Polaków i osób polskiego pochodzenia na całym świecie, która wynosi ponad 60 milionów. Główną zasadą Kongresu jest stworzenie platformy spotkań do wymiany pomysłów, inicjowania dyskusji i oferowania rozwiązań, które doprowadzą do dalszego rozwoju relacji biznesowych i politycznych zgodnie z trendami XXI wieku. Kongres 60 Milionów to niepowtarzalna okazja, by wykorzystać potencjał prężnej sieci jednej z największych i najbardziej rozpowszechnionych diaspor na świecie – Polonii.

2

Kontynenty

 

14

Edycji

stacjonarnych

17

Edycji

on-line

13 000
Uczestników
660
Prelegentów

Skontaktuj się z nami!

Zapisz się teraz