Michał Majerczak jest polsko-amerykańskim przedsiębiorcą, który mieszka w Stanach Zjednoczonych od 2002 roku.

Po ukończeniu studiów na UC Berkeley w Badaniach Operacyjnych i Nauce o Zarządzaniu, rozpoczął karierę w Morgan Stanley w 2006 roku. Po odłączeniu MSCI (Morgan Stanley Capital International – światowy lider w dostarczaniu indeksów finansowych, danych ESG i narzędzi analiz finansowy) Michał spędził 14 lat budując firmę od 300 do 5500 pracowników i osiągając kapitalizacje rynkową $53 bilionów z $1.5 biliona. Michał zarządzał globalnymi zespołami technologii i analiz danych. Jako ex-pat Michał mieszkał i budował zespoły w Monterrey-Meksyk, Budapeszt-Węgry, Manila-Filipiny i Bombaj-Indie. Michał pracował z największymi instytucjami finansowymi świata dostarczając analizy rynkowe, dane ESG i budując im infrastrukturę analiz finansowych i zarządzania danymi.

W 2021 roku wraz z partnerami z Polski i USA, Michał założył Actaware Inc. i Actaware SP Z O.O. platformę informacyjną wspomaganą AI, umożliwiającą świadome inwestowanie i świadomą konsumpcji zgodną z indywidualnymi wartościami, poprzez natychmiastowy dostęp do spersonalizowanych danych ESG. Obecnie Actaware współpracuje z Ethic.com - Firmą zajmująca się zarządzaniem aktywami, liderem w zrównoważonym inwestowaniu. Także mobilna aplikacja dla świadomych konsumentów Actaware jest dostępna w App Store. 

Michał jest góralem ze Szczawnicy. Wielokrotnym Mistrzem Polski w kajakarstwie górskim, członkiem kadry narodowej Polski w latach 1995-2001.