Pochodząca z Miami na Florydzie Melissa Medina jest dyrektorem generalnym i prezesem eMerge Americas, platformy wspieranej przez venture, której celem jest przekształcenie południowej Florydy w globalne centrum technologiczne. Wydarzenie eMerge Americas, zapoczątkowane w 2014 roku, to globalna konferencja technologiczna odbywająca się corocznie w Miami Beach Convention Center. Dzięki kierownictwu Melissy, konferencja eMerge Americas przyciąga obecnie ponad 20 000+ uczestników z ponad 50 krajów. eMerge gromadzi najbystrzejsze umysły i zwołuje inwestorów, przedsiębiorców, innowatorów, kadrę kierowniczą biznesu, liderów rządowych, środowisko akademickie i renomowanych ekspertów merytorycznych z całego świata, aby dyskutować o technologiach zmieniających nasze życie. 

Oprócz corocznej konferencji, eMerge organizuje i prowadzi całoroczne szczyty wykonawcze, wyzwania innowacyjne, konkursy startupów, kursy mistrzowskie, webinaria, a także publikuje raporty i publikacje dotyczące działalności venture i inwestycji. Melissa była w czołówce, pomagając wspierać kwitnący ekosystem przedsiębiorczości i technologii na południowej Florydzie. Melissa jest również prezesem Medina Family Foundation, której misją jest finansowanie lokalnych inicjatyw, które koncentrują się na mentoringu dzieci i wzmacnianiu rodzin poprzez poprawę edukacji i jakości życia. Melissa została uznana przez South Florida Business Journal za jedną z "2023 Power Leaders in Technology". Melissa zasiada również w zarządzie The Miami Foundation i Roots of Hope. 

Melissa jest pasjonatką przekształcania Miami w globalne centrum technologiczne i wspierania organizacji non-profit z siedzibą w Miami, które dążą do wzmocnienia pozycji przyszłych liderów. Co najważniejsze, Melissa jest matką i najbardziej pasjonuje się swoimi pięciorgiem dzieci.