Maciej Ćwikiewicz posiada ponad 15 letnie doświadczenie w branżach: inwestycyjnej oraz doradztwa strategicznego w obszarach sprzedaż, marketing, strategia oraz zarządzanie zmianą.


W latach 2009-2014 był Dyrektorem Inwestycyjnym w ARX Equity Partners (funduszu private equity inwestującym w średniej wielkości przedsiębiorstwa w Europie Środkowej i Wschodniej), gdzie koncentrował się na branży przedsiębiorstw przemysłowych oraz usługowych w Polsce.


W branży doradczej, Maciej Ćwikiewicz pracował m. in. dla takich firm jak McKinsey & Co, Kolaja & Partners (obecnie Alvarez & Marsal) czy PwC. Doradzał przede wszystkim funduszom private equity przy ocenie biznesowej przedsiębiorstw jako celów przejęcia lub przy opracowywaniu i wdrażaniu programów zwiększania wartości po przejęciu a także dla przedsiębiorców-właścicieli polskich firm produkcyjnych, takich jak Zelmer, POCH, lub Dr Irena Eris. W ramach prowadzonych projektów sprawował funkcje interim management, będąc odpowiedzialnym za zarządzanie całym procesem podnoszenia wartości lub restrukturyzacji, m.in. dla takich firm jak Kross, Sanitec Budfarfor lub RUCH.


Maciej Ćwikiewicz zdobywał międzynarodowe doświadczenie w Stanach Zjednoczonych, gdzie w latach 2000-2001 pracował w Portland International Airport w Dziale Aviation Research, a także w Indonezji gdzie pracował w firmie Elnusa w 2002 roku.