Karol jest doświadczonym przedsiębiorcą, który od ponad 15 lat odnosi sukcesy w branży IT.

CEO & Founder BOWWE, Ulan Software:

BOWWE - platforma no-code, low-code umożliwiająca tworzenie produktów IT, takich jak strony internetowe, landing page, micro applications, sklepy internetowe i inne, z jakością programisty i 10 x szybciej. BOWWE używane jest przez ponad 70 000 użytkowników na całym świecie.

Ulan Software - software house tworzący platformy marketplace w oparciu o własne rozwiązanie lub od zera. Wyróżniający się doświadczeniem w komercjalizacji produktów cyfrowych na rynkach międzynarodowych, oraz prawdziwym DNA Startupu. Ulan, jak sama nazwa wskazuje, jest zwinny i lekki, jak polski żołnierz Ułan.

Karol swoje doświadczenie zdobył w Dolinie Krzemowej oraz podczas prowadzenia firm w wielu krajach m.in. w Polsce, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. 

Ma dwa tytuły magisterskie, jeden z informatyki, a drugi z zarządzania, które uzyskał podczas studiów w Polsce i w Portugalii. 

Jest założycielem 3 startupów oraz 4 klasycznych biznesów w branży IT w obszarze platform sprzedażowych, rozwiązań no-code i platform biznesowych. 

Odpowiadał za projekty czołowych europejskich instytucji finansowych, z czego najmniejsze o wartości ponad 50 milionów euro. Ponadto, od ponad dziesięciu lat pomaga startupom, instytucjom finansowym oraz małym i średnim firmom usprawniać ich funkcjonowanie poprzez cyfryzację. 

 

Karol nie tylko tworzy i zarządza biznesami, ale także dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, uczestnicząc w licznych konferencjach -  był, między innymi,  speakerem Banku Światowego w obszarze online marketplaces i eCommerce.