Ponad 3 dekady w Stanach Zjednoczonych swoją karierę rozpoczęła w przemyśle kosmetycznym wiążąc się z firmami Mario Tricoci & Elizabeth Arden, Neiman Marcus – La prairie Switzerland, zdobywając wiedzę i doświadczenie otwiera jednocześnie SoHo Makeup & Style Academy, kształcąc make-up artists które z sukcesem pracują w Stanach Zjednoczonych, Europie i Polsce. Jako inspirujący edukator i ekspert współpracuje z mediami w autorskim programie „Trendy w modzie i urodzie”.

Od 2018 roku Studio S o Ho, które zmieniło platformę nadawania na kanałach: 1030AM, 1300AM, 104.7FM i 107.1FM, podjęło współpracę z radiem 90,5FM Rzeszów, P-TV Polska Telewizja w Holandii, portalem British Poles.UK i wieloma innymi z Polski, Europy i świata / Szwajcaria, Nowa Zelandia, Ukraina, Włochy, Niemcy, Kanada, Francja /.

Jest członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń: Polish American Congress, Polish American Chamber of Commerce, Polish Museum of America, Association of Polish Journalists, Association of Polish Journalists in America, World Association of Polish Media, Amber Coalition / to fight breast cancer /, The American Institute of Polish Culture.

Jeden z najnowszych projektów który prowadzi od początku 2020 roku dotyczy dokumentacji historycznej w ramach pracy socjologicznej dotyczącej kierunku rozwoju emigrantów kolejnych pokoleń, jak ich pochodzenie, tradycje rodzinne i korzenie genetyczne przekładają się na specyficzną wartość wzbogaconą nowymi elementami w ramach kultury kraju docelowego, na przykładzie emigrantów 10 nacji europejskich i adaptacji ich w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni XIX i XX wieku. Praca w ramach  studiów Social & Cultural Anthropology na Arizona State University.