Frank urodził się i wychował w Chicago, a obecnie jest mieszkańcem Highland Park w stanie Illinois.

Frank jest członkiem różnych organizacji, w tym dumnym członkiem Związku Narodowego Polskiego i Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce.

Uzyskał dyplom na Uniwersytecie DePaul, studiując biznes i psychologię. Jest również absolwentem LOMA Institute, gdzie uzyskał wyróżnienie FLMI Designation.

Przed rozpoczęciem pracy w Związku Narodowym Frank przeszedł szkolenie zawodowe w komercyjnym towarzystwie ubezpieczeń na życie.  Rozpoczął swoją karierę w Związku Narodowym Polskim w dziale sprzedaży i awansował na stanowisko Dyrektora Sprzedaży, które piastował do czasu wyboru na Sekretarza Krajowego.

Został wybrany na Przewodniczącego 44 i 45 Zjazdu Krajowego w Denver i New Jersey, a w 2005 roku został wybrany na Prezesa Związku Narodowego Polskiego.  Został ponownie wybrany na stanowisko prezesa do czasu mianowania go prezesem i dyrektorem generalnym organizacji oraz wybrania go na prezesa zarządu.

Jako wieloletni członek Kongresu Polonii Amerykańskiej jest byłym prezesem Oddziału Illinois Kongresu Polonii Amerykańskiej, wybranym w latach 1993-1997. W 2005 roku Frank został wybrany na Prezesa Krajowego Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Jest również członkiem Stowarzyszenia Absolwentów i członkiem FLMI Society, byłym wiceprezesem "Vision Illinois", bezpartyjnej organizacji politycznej i prezesem Komitetu Akcji Politycznej.  

Frank jest również byłym członkiem Komisji XXI wieku i Komisji Turn around School, powołanej przez byłego burmistrza Richarda Daley, byłym członkiem Rady Doradczej Seminarium Biskupa Abramowicza w Chicago.

Frank nadal pełni funkcję wydawcy Dziennika Polskiego i prezesa Alliance Radio 103.1 FM.

Obecnie, przez ostatnie osiem lat, pełnił funkcję dyrektora Edgebrook - Sauganash Chamber of Commerce i pozostaje aktywny w działalności charytatywnej i religijnej na rzecz społeczności.

Hobby Franka to zamiłowanie do klasycznych samochodów, muzyka jazzowa, wykwintne posiłki i towarzystwo bliskiej rodziny, na którą składa się siostra prawnuczka i 3 piękne siostrzenice, a także dobrzy przyjaciele.