Drew Johnson jest republikańskim kandydatem do Kongresu Stanów Zjednoczonych w jednym z najważniejszych i najbardziej konkurencyjnych wyścigów w Ameryce.

 

Jest znanym autorem, ekspertem ds. polityki publicznej i strażnikiem rządu, który regularnie pojawia się w amerykańskich programach telewizyjnych i radiowych. Jego felietony są publikowane w The Wall Street Journal, Newsmax i Daily Caller.

 

Johnson jest naukowcem w National Center for Public Policy Research, wolnorynkowym think tanku. Wcześniej pracował w American Enterprise Institute, National Taxpayers Union i Washington Times. Zasiadał również w komitecie doradczym Amerykańskiej Komisji Praw Obywatelskich i założył Tennessee Center for Policy Research.

 

W trakcie swojej kariery badania Johnsona pozwoliły zaoszczędzić amerykańskim podatnikom ponad 60 miliardów dolarów, a on sam ujawnił korupcję w Światowej Organizacji Zdrowia i Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Mieszkaniec Las Vegas posiada tytuł magistra polityki publicznej Uniwersytetu Pepperdine.

Johnson jest dumnym polskim Amerykaninem, który regularnie odwiedza Polskę i ma więzi rodzinne z Okonkiem, Świdwinem i Wąbrzeźnem.