Chuck Chand prowadził sprzedaż Blue Run Bourbon do Molson Coors, Rabbit Hole Bourbon do Pernod Ricard, Tres Agaves do Trinchero Wine Estates.   Doradza założycielom od start-upu do wyjścia z inwestycji, z powodzeniem lokując ponad 40 mln USD w start-upach i wychodząc z marek o wartości ponad 250 mln USD w ciągu ostatnich 4 lat. W tym wicemistrz KY Venture Deal of the Year w 2021 r. za inwestycję w Blue Run Bourbon o wartości 5 mln USD. 


Ma bogate doświadczenie w ocenie i integracji rozwijających się marek konsumenckich. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym Samos Capital, LLC, prywatnej firmy inwestycyjnej, która łączy inwestorów strategicznych z doświadczonymi specjalistami od zarządzania w celu budowania marek.


Chuck był współzałożycielem Espiritus Group, dyrektorem Corporate Development Group w Brown-Forman (Jack Daniel's), dyrektorem finansowym w Yum! Brands, dla oddziału o wartości 1 miliarda dolarów amerykańskich i był dyrektorem ds. przejęć i rozwoju biznesu w Groupe Danone w obu Amerykach. 

Prowadził przejęcia ponad 30 firm i kierował integracją ponad 20 firm w USA i obu Amerykach.


Absolwent Wharton School na University of Pennsylvania z tytułem licencjata w dziedzinie zarządzania przedsiębiorczością i finansów oraz magistra w dziedzinie rozwoju międzynarodowego i odpowiednich technologii.