Author of Kaz: War, Love, and Betrayal, CEO Polonia Global Fund - Bogdan Kotnis urodzony w Krakowie, mieszkał około 30 lat w Polsce i 30 lat w Stanach Zjednoczonych, z czego dwa lata jako legalny rezydent Danii. Jest pisarzem, reżyserem i producentem filmowym, dziennikarzem, właścicielem firmy, działaczem polonijnym, trenerem windsurfingu, mistrzem Reiki, nauczycielem w szkołach średnich i wyższych w Polsce i Stanach Zjednoczonych oraz emerytowanym administratorem edukacyjnym w systemie szkół publicznych stanu Nowy Jork.

Posiada tytuł magistra literatury amerykańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz tytuł doktora administracji oświatowej State University of New York at Buffalo w zakresie przywództwa edukacyjnego i rozwoju instytucjonalnego.

Jest dyrektorem generalnym Polonia Global Fund i właścicielem Polonia Perspectives. Obecnie dr Kotnis pełni funkcję stratega rozwoju instytucjonalnego dla klientów korporacyjnych i non-profit.

Dr Kotnis wiele podróżował po świecie. Mówi po polsku, angielsku, duńsku, rosyjsku, ukraińsku, niemiecku i trochę po hiszpańsku. Jego hobby to windsurfing, żeglarstwo, narciarstwo, tenis, nurkowanie, wspinaczka i szachy.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci i dwoje wnuków.