Beata Drzazga przedsięborca, twórca, filantrop, założyciel wielu firm w Polsce m.in.:  BetaMed S.A – największej firmy medycznej w Polsce, świadczącej usługi opieki długoterminowej. Zatrudnia ponad 3200 osób. Posiada 91 filii opieki domowej w 11 woje¬wództwach w Polsce. Właściciel Dono da Scheggia, Drzazga Clinic, Global Impact Beata Drzazga i Beata Drzazga Fundation. Jest założycielem także firm za granicą: Betamed International w Las Vegas, BetaNest Electronic w Miami, Viviane Group w Hiszpanii. 

Ekspert w zarządzaniu, autorka tekstów biznesowych dla przedsiębiorców.

Uczestniczka wielu misji gospodarczych m.in. w Nevadzie, Peru, Chile. 

Ambasador Stanu Nevada.

Prelegent i uczestnik wielu polskich i międzynarodowych konferencji ekonomicznych i medycznych m.in w  Nowym Jorku, Miami, Chicago, Londynie,  Berlinie, Los Angeles, Niemczech, Czechach czy Singapurze. 

Współorganizatorka Konferencji Nowych Technologii w Palo Alto w Dolinie Krzemowej w USA.

Inspiruje i doradza innym w prowadzeniu biznesu, zajmuje się także działalnością charytatywną, współautorka prac naukowych z dziedziny ochrony zdrowia.

Vice Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej.

Dziekan Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach.

Laureatka ponad 270 prestiżowych nagród i wyróżnień w tym otrzymała

za działalność gospodarczą Srebrny Krzyż Zasługi Prezydenta RP i Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP a także za działalność filantropijną Gold Medal Award w Miami.