Anna Maria Rożek jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu prawa Unii Europejskiej. Ukończyła Europejską Akademię Dyplomacji ze specjalizacją Organizacje Międzynarodowe, a także program z zakresu Biznesu Międzynarodowego i Niespełnionego Prawa na The Catholic University of America w Waszyngtonie, USA. Z powodzeniem ukończyła aplikację adwokacką przy Radzie Adwokackiej w Warszawie. Posiada tytuł Executive Master of Business Administration.

Uczestniczy jako specjalista ds. Polonii w wielu konferencjach w Polsce i na świecie. Aktywnie angażuje się w wiele projektów polonijnych oraz prowadzi działalność organizacji pozarządowych. W latach 2015 - 2020 fundusz Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego, oraz była stolicą zespołu eksperckiego przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zajmującego się reformami systemu wolnych źródeł obywatelskich.

Za swoją działalność na rzecz Polonii była nominowana do następujących nagród: Polak z Pasją oraz Złoty Mikrofon Radia Rampa w Nowym Jorku USA. Wspiera wiele organizacji pozarządowych w Polsce i na świecie, w tym jako członek prestiżowej organizacji Global Shapers, będącej częścią Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

W latach 2014 - 2018 była upoważniona przez Radną Miasta Stołecznego Warszawy. Przez wiele lat jako prawnik współpracowała z Fundacją Światło przy spotkaniu dotyczącym elektryfikacji obszarów wiejskich w Afryce oraz wspierając rozwój polskich firm przy konferencji subsaharyjskiej.

Obecnie pracuje jako prawnik międzynarodowy, specjalizując się w prawie imigracyjnym i doradzając firmom poszukującym międzynarodowego eskperta. Pełni również funkcję dyrektora wykonawczego Galerii Młodej Sztuki Polskiej, która mieści się w centrum Warszawy.