Andrew J. Futey posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania i prowadzenia kampanii wyborczych. Zapewnia doradztwo w zakresie polityki publicznej, relacji z rządem, planowania strategicznego, public affairs i strategii rozwoju kampanii na poziomie międzynarodowym, federalnym, stanowym i lokalnym. Jego klientami były firmy z listy Fortune 500 z Ohio i spoza stanu, duże korporacje, małe firmy, organizacje non-profit, stowarzyszenia zawodowe i stanowe oraz jednostki rządowe. Jego doświadczenie w prowadzeniu kampanii wyborczych obejmuje pracę jako konsultant kandydatów na prezydenta, gubernatora, do Senatu USA i Izby Reprezentantów USA. Z powodzeniem reprezentował swoich klientów na wszystkich szczeblach władzy i cieszy się szacunkiem urzędników publicznych z obu partii. 


Po ośmiu latach pracy w sztabie byłego gubernatora Ohio George'a V. Voinovicha, pomagał w kierowaniu udaną kampanią Voinovicha do Senatu w 1998 i 2004 roku.  W Biurze Gubernatora od czerwca 1995 r. do czerwca 1998 r. Futey pełnił funkcję asystenta wykonawczego gubernatora.  Na tym stanowisku służył jako doradca polityczny gubernatora, sprawując bezpośredni nadzór nad kilkoma departamentami stanowymi na poziomie gabinetu.  Był odpowiedzialny za wdrażanie polityki gubernatorskiej i realizację programu legislacyjnego dla każdego z tych departamentów stanowych.  Był również odpowiedzialny za zarządzanie i nadzór nad biurami gubernatora ds. mniejszości, wielokulturowości i spraw etnicznych oraz ds. weteranów.  Wszystkie obowiązki kontynuował jako Dyrektor ds. Personelu oraz Rad i Komisji, które to stanowisko zajmował od stycznia 1991 do czerwca 1995 roku. 


W czerwcu 2002 roku rząd Ukrainy mianował go Konsulem Honorowym Ukrainy na stany Ohio i Kentucky, którą to funkcję pełni obecnie.  We wrześniu 2016 roku został wybrany na przewodniczącego Ukraińskiego Komitetu Kongresowego Ameryki (UCCA), reprezentując prawie 2 miliony Ukraińców-Amerykanów. W 2018 roku został również wybrany i pełni funkcję wiceprezesa Ukraińskiego Kongresu Światowego.

  

We wrześniu 2023 r. został odznaczony Orderem Zasługi II stopnia przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. W sierpniu 2021 r. został również odznaczony Orderem Księcia Jarosława Mądrego przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. W sierpniu 2018 r. został odznaczony Orderem Zasługi przez prezydenta Ukrainy Petro Poroszenkę za osobisty znaczący wkład w poprawę wizerunku Ukrainy i wzmocnienie dwustronnych stosunków USA-Ukraina.