Urodzony w 1987 roku w Toruniu. Dyplomata, socjolog, ekspert w dziedzinie public relations i komunikacji, były dziennikarz i rzecznik prasowy PLL LOT.


Ukończył studia licencjackie w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia magisterskie w dziedzinie stosunków międzynarodowych w Collegium Civitas.


Przez 7 lat pracował jako dziennikarz jednej z największych stacji radiowych w Polsce, relacjonując najważniejsze wiadomości z Polski i innych krajów świata. Współpracował z największymi dziennikami w Polsce oraz portalem poświęconym organizacjom pozarządowym opisując organizacje i projekty w szczególności dotyczące pomocy humanitarnej i rozwojowej.


W 2014 roku dołączył do zespołu komunikacji w PLL LOT jako menedżer ds. międzynarodowego PR, budując relacje z mediami na kluczowych dla firmy rynkach, w tym w USA. W 2016 roku został rzecznikiem prasowym i dyrektorem wykonawczym odpowiedzialnym za budowanie strategii komunikacji dla ambitnego planu globalnej ekspansji LOT-u. W tym czasie wraz ze swoim zespołem zorganizował ponad 100 wydarzeń i konferencji prasowych, uruchamiając nowe połączenia do Tokio, Seulu, Singapuru, Newark, Los Angeles, Miami i wielu innych, a także wprowadzając do floty przewoźnika nowe samoloty Boeinga – 787-9 Dreamliner i 737 MAX 8. Reprezentował LOT na wielu z tych wydarzeń, a także na najważniejszych międzynarodowych konferencjach i zgromadzeniach branżowych na całym świecie.


W 2017 roku wspólnie z prezesem LOT-u Rafałem Milczarskim zainicjował i poprowadził skuteczną kampanię społeczną „Bez wiz do USA” edukującą posiadaczy polskich paszportów na temat ubiegania się o amerykańską wizę. Kampania miała na celu obniżenie wskaźnika odmów w tym procesie poniżej 3% i ostatecznie doprowadziła do włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego w 2019 roku.


W sierpniu 2019 wstąpił do polskiej służby zagranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie otrzymał tytuł konsularny i został powołany na czteroletnią kadencję jako dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku – część polskiej placówki dyplomatycznej działającej w USA w dziedzinie dyplomacji publicznej.


W styczniu 2020 otrzymał oficjalną nominację na nowego Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku. W lutym 2020 r. pozytywnie przeszedł przesłuchanie przed sejmową komisją, pracę na placówce rozpoczął w marcu 2020 r.


Ma żonę Annę i jest ojcem pięcioletniej córki Laury i czteromiesięcznej córki Julii. W wolnym czasie gra na pianinie i organach.