29 - 31 Sierpnia 2018

Rzeszów

Podsumowanie






Prelegenci

Marta Lefik
VP, Supply Chain at Verdant Oasis (USA), COO at BMVO Sp z o.o. 
Paweł Poleński
Prezes firmy Space Digital 
Aleksander Popończyk
Doradca w zakresie zarządzania (MCS) i informatyki (IT) 
Paweł Poszytek
Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji 
Sławomir Potasz
Prezes spółki InMotion Labs 
Krzysztof Przybył
Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” 
Monika Pyrek-Rokita
5-krotna medalistka Mistrzostw Świata, 69-krotna rekordzistka Polski w skoku o tyczce 
Joseph Mikołaj Rej Jr.
Prezes - One Polonia Inc. 
Bogdan Romaniuk
Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego 
Anna Maria Rożek
Radna m.st. Warszawy. Prawnik w Fundacji „Światło dla Afryki” 
Marcin Osowski
Wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk ds. Infrastruktury 
Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego 
Janusz Onyszkiewicz
Polski polityk, matematyk, alpinista, himalaista i speleolog, dwukrotny minister obrony narodowej 
Alexander Lubański
Współzałożyciel i Partner Zarządzający Black Pearls VC 
Szymon Marcinów
Oficer sekcji operacyjnej w 6 Batalionie Powietrznodesantowym w Gliwicach. Założyciel Fundacji Invictus Veteranus 
Renata Mauer-Różańska
Dwukrotna mistrzyni olimpijska oraz brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna medalistka mistrzostw świata 
Bartosz Mielecki
Dyrektor Polskiej Grupy Motoryzacyjnej 
Rafał Milczarski
Prezes zarządu PLL LOT 
Andrzej Mochoń
Prezes Zarządu Targów Kielce. Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Polsce 
Bartłomiej Muzykiewicz
Współzałożyciel i prezes firmy MGDF Sp. z o.o. 
Lucjusz Nadbereżny
Doradca Prezydenta RP w Narodowej Radzie Rozwoju 
Marzena Nowak
Założycielka i Przewodnicząca Zarządu organizacji „Polki w Berlinie” 
Tomaż Różniak
Skarbnik Zarządu Krajowego „Wspólnota Polska” 
Witold Rybczyński
Przewodniczący Komisji Współpracy z Polonią PKOl 
Katarzyna Rys
Dyrektor Uzdrowiska Kopalni Soli „Wieliczka” 
Mariusz Tywoniuk
Partner zarządzający / Prezes Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Partners. Prokurent Grupy OCG 
Arkadiusz Urban
Doradca Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 
Karolina Wawrzyniak
Kierownik Sekcji Polskich Inwestycji Zagranicznych, Departament Inwestycji Zagranicznych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. 
Bogdan Węgrzynek
Prezydent Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Innowacyjnych Przedsiębiorców. 
Alina Winiarski
Współwłaścicielka firm rodzinnych tradeoffice24.com GmbH, Berlin oraz Poland Germany Consult, Wroclaw Technology Park 
Piotr Winiarski
Prezes Poland Business Center World. Właściciel tradeoffice24.com GmbH 
Anita Wojtowicz
Prezes Fundacji Made in Polska i Florek & Entertainment 
Anna Wójcicka
Współzałożycielka i prezes Warsaw Genomics 
Andrzej Wójcik
Członek Zarządu Polmet, Członek PTG 
Beata Trochymiak
Redaktor naczelna i wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl 
Andrzej Szumowski
Wiceprezes Zarządu Wyborowa Pernod Ricard 
Robert Szlęzak
Przedsiębiorca i działacz społeczno-gospodarczy związany z Lublinem i Lubelszczyzną 
Krzysztof Sadecki
Publicysta, Redaktor Naczelny Businessman Today 
Maciej Sadowski
Członek Startup Hub Poland 
Tomasz Salomon
Zastępca Dyrektora Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii 
Rodzina Sieniawskich
Janusz, Bartosz i Krzysztof Sieniawscy rodzina szermierzy 
Mariusz Stachnik
Prezes Mazowieckiego Klastra ICT, Krajowego Klastra Kluczowego 
Wojciech Strzałkowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Białystok 
Wojciech Szaniawski
Czołowy polski ekspert ds. kreowania wizerunku oraz twórca strategii biznesowych 
Łukasz Szeliga
Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego 
Jacek Szczot
Doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, w latach 2000-2001 oraz 2007 wiceminister rozwoju regionalnego; 1997-2001 poseł na Sejm RP 
Agnieszka Ziomek
Kierownik Katedry Polityki Gospodarczej i Samorządowej w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu 
Jerzy Aleksandrowicz
Ekspert w obszarach sektora bezpieczeństwa, obrony narodowej, i innych 
Edyta Dedek
Dyrektor Zarządzający Instytutu Piękna IP CLINIQ Instytut Piękna przy Centrum Medycznym Medyk. 
Paweł Deląg
Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny , reżyser i producent 
Edyta Podkulska
Prezes zarządu platformy i ogólnopolskiego klastra modowego OSNOVA 
Olivia Drost
Partner zarządzająca Spotlight Agency & Media strategy Mentor 
Beata Drzazga
Założyciel i CEO Betamed S.A. 
Mariusz Dubowski
Dyrektor projektu z Biura Analiz Nieruchomości i Projektów Logistycznych PKP S.A. 
Stanisław Dziekoński
Profesor nauk społecznych, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego 
Filip Frąckowiak
Zastępca Dyrektora TVP Polonia 
Gregory Fryc
Aktywista polonijny, przedsiębiorca, prezes Gram-X Promotions LLC 
Rita Cosby
Amerykańska dziennikarka telewizyjna 
George Byczynski
Założyciel British Poles Initative i British-Polish Law Association 
Łukasz Bułka
Dyrektor ds. Handlu zagranicznego w MGDF 
Anna Maria Anders
Ambasador RP we Włoszech 
Mirosław Antonowicz
Członek zarządu PKP S.A. 
Molly Bauer
Specjalista w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych w dziale Strategic Business Development 
Zygmunt Berdychowski
Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego 
Wojciech Blechaczyk
Wykładowca akademicki, dyrektor zarządzający w "Krakowskiej Izbie Gospodarczej RH plus 
Dariusz Bonisławski
Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” 
Artur Break
Inwestor, trader, moderator i filozof 
Wojciech Buczak
Poseł na Sejm RP, Klub PiS. Wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej 
Andrzej Bułka
Prezes Fracht FWO Polska 
Adam Hamryszczak
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju 
Zbigniew Inglot
Prezes Zarządu firmy INGLOT Sp. z o.o. 
Elżbieta Jamrozy
Inspirator, innowator, inwestor. Fizyk i manager 
Bernard Kołodziej TChr
 
Leon Komornicki
 
Michał Kozak
Prezes Zarządu Hotelu Arłamów S.A. 
Maks Kraczkowski
Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Bankowości Międzynarodowej i Transakcyjnej oraz Współpracy z Samorządami i Agencjami Rządowymi oraz Obszar Prawny i Zgodności 
Mark Krawczyński
Australijski architekt, Pianista, Dyrektor Fundacji „Polska Przyszłość” 
Leszek Kryża
Polski duchowny rzymskokatolicki, chrystusowiec 
Agata Krząstek
Młodzieżowa Delegatka RP do Organizacji Narodów Zjednoczonych 
Mariusz Krupa
Członek Zarządu Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A. 
Adrian Kubicki
Dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w NYC 
Michał Kłosowski
Autor wywiadów, analiz i recenzji. Sekretarz Redakcji „Wszystko Co Najważniejsze" 
Juliusz Kłosowski
Dyrektor Generalny Warsaw Voice 
Maciej Kłodziński
Współtwórca Grupy KGDI 
Angelika Jarosławska
Koordynator programu POLSKA 3.0, wiceprezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw 
Janusz Jarosławski
Ekspert, kolekcjoner, miłośnik miecza japońskiego oraz dawnej broni i barwy 
Stanisław Karczewski
Marszałek Senatu IX kadencji. 
Zbigniew Kasprowicz
Prezes Zarządu Holmed Uzdrowisko Sp. z o.o. 
Daniel Kawczynski
Członek Parlamentu Zjednoczonego Królestwa 
Łukasz Jakubow Kędzierski
Młody przedsiębiorca, inwestor, underwriter, lokalny „Ambasador Zmian”, działacz polonijny 
Andrzej K. Kisiel
Były operator Wodnego Zespołu Bojowego JW GROM, autor książki „13 moich lat w JW GROM” 
Łukasz Kister
Niezależny ekspert bezpieczeństwa 
Sabina Klimek
Konsul RP, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego NYC 
Jerzy Kwieciński
Minister Inwestycji i Rozwoju 

Program

środa
29.08
czwartek
30.08
10:00 - 10:30
Oficjalne otwarcie
10:30 - 11:30
Panel I
Budowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.
11:45 - 12:00
Power Chat
„WSPÓŁPRACA, TOŻSAMOŚĆ SUKCESU I ZJEDNOCZONE SPOŁECZEŃSTWO – AUSTRALIA JAK POLSKA”
Power Chat
Metropolitan Investment. "Polska strategia na międzynarodowy sukces"
12:00 - 13:00
Panel II
Polskie Marki na rynku międzynarodowym – jak podbić Świat – razem czy każdy dla siebie - współpraca międzynarodowa polskich firm - etyka w relacjach biznesowych
Panel III
Międzynarodowe doświadczenie młodych Polaków, rozwijająca się nowoczesna Polska - co mogą sobie zaoferować?
13:45 - 15:15
Panel IV
Między wschodem a zachodem – logistyka kluczem do sukcesu polskiego biznesu?
Panel V
Marketing i promocja regionu - turystyka medyczna i biznesowa - rozwój przemysłu spotkań - oferta regionów polskich.
15:00 - 15:15
Power Chat
"Centralny Port Lotniczy"
15:30 - 16:45
Panel VI
Nowe Trójmorze i program Polska 3.0 - Uzupełnienie brakującej infrastruktury Europy Środkowej, współpraca transgraniczna, transfer wiedzy i innowacji, bezpieczeństwo energetyczne i Nowy Jedwabny Szlak.
Panel VII
Polska innowacja jako produkt eksportowy - działania rządu wspierające Polaków.
15:45 - 16:45
Panel VIII
Polscy sportowcy i kibice. Sport, jako katalizator najlepszych cech narodowych - odwaga, entuzjazm, wspólnota.
Panel IX
Rola Kościoła w budowaniu wspólnoty wśród Polonii na wszystkich kontynentach.
16:30 - 16:45
Power Chat
Sport polonijny jako czynnik zbliżenia narodowego – istotna płaszczyzna integracji i aktywizacji Polonii świata
18:00 - 19:00
Panel X
Zrodzeni do Szabli. Polska szabla i polski bagnet oraz stojące za nimi wartości – historia, tradycja, kultura i honor
20:00 - 00:00
Gala Wieczorna
piątek
31.08
09:45 - 11:00
Power Chat
"Specjaliści z JW GROM - Polska marka ceniona na całym świecie"
10:00 - 10:45
Powitalna kawa
11:00 - 12:00
Panel XI
Bezpieczeństwo Polski i Polaków - lekcja historii, wyzwania obecnych czasów.
Panel XII
Polki w Światowym Biznesie - Kobieca strona przedsiębiorczości.
12:15 - 12:30
Power Chat
Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w najem w Polsce.
12:15 - 13:30
Panel XIII
MARKA POLSKA - współpraca międzynarodowa polskich przedsiębiorców - budowanie dobrych praktyk.
12:30 - 13:30
Panel XIV
Współpraca regionów. Rola placówek dyplomatycznych i organizacji w budowaniu partnerstwa miast i regionów.
14:15 - 14:30
Power Chat
"Wizy do USA"
14:30 - 15:30
Panel XV
Jak zjednoczyć 60mln - inicjatywy łączące Polaków - media i organizacje polonijne.
15:30 - 15:45
Oficjalne podsumowanie Kongresu 60 Milionów
Oficjalne podsumowanie Kongresu 60 Milionów – edycja Rzeszów przez Pełnomocnika Rządu ds. dialogu międzynarodowego Senator Annę Marię Anders.

Partnerzy

Organizator

Komitet Organizacyjny

  • Komitet Organizacyjny Kongresu 60mln

    60 mln Sp. z o.o.

    ul. Kabaretowa 21, 01-942 Warszawa
    +48 533 391 410
  • Akredytacje media

    Olga Sowińska

    +48 570239494